Nowości książkowe
26.05.2014 21:51


Posłuchaj „Najlepszej dentystki w Londynie” w Polskim Radiu!

W dniach 26–30 maja (poniedziałek–piątek), od godz. 9:45, „Najlepszą dentystkę w Londynie” Wojciecha Chmielewskiego czyta w Dwójce aktor Marcin Przybylski. Poniżej pełna informacja ze strony Polskiego Radia.
Książki
20.05.2014 18:19


Konserwatywne książki: Kondotierzy

Myślicie, że czas awanturników i najemników to czasy wczesnej nowożytności? Napoleona Bonapartego? A jeśli powiedzieć, że wiek XX pełen był szalonych kondotierów walczących pod różnymi sztandarami niczym gladiatorzy z odległych czasów? Książka Rafała Gan-Ganowicza, takiego właśnie kondotiera, opowiada o takim antykomunistycznym najemniku.
Recenzje książek
07.05.2014 22:52


„Najlepsza dentystka w Londynie” Wojciecha Chmielewskiego - to książka bez tezy, ale z nadzieją

Najnowsza proza ARCANÓW doczekała się już recenzji na łamach wsumie.pl. Autorem życzliwej opinii jest znany historyk Roman Graczyk.
Książki
27.04.2014 12:20


Konserwatywne książki: Odkłamać wczoraj i dziś

Mieczysław Ryba należy do tej grupy prawicowych naukowców, którzy opierają się wszelkim mitom. Podnoszenie faktów, czasem zupełnie nieznanych, sięganie wprost do źródeł, sceptycyzm wobec utartych opinii – oto pryncypia wyrażone w najnowszej książce profesora Ryby.
Książki
26.04.2014 18:41


Konserwatywne książki: Przemyśleć Polskę

Dr Barbara Fedyszak-Radziejowska pełni w wolnej Polsce rolę szczególną. Jej badania i wykłady przywracają Polakom wiarę w siebie – jak to ma miejsce np. przy tłumaczeniu wielkiej roli wsi polskiej w utrzymywaniu narodowej tożsamości. Dlatego właśnie wydawnictwu Prohibita należy się uścisk prawicy za tę książkę.
Nowości książkowe
25.04.2014 12:05


Najlepsza dentystka w Londynie

Utwory zebrane w tomie „Najlepsza dentystka w Londynie” opowiadają o ludziach, których życie układa się w jedyny, własny wzór, a każdy niesie w sobie inną historię. Czy rzeczywiście każda z nich jest warta opowiedzenia, wyjątkowa, tajemnicza i pociągająca?
Recenzje książek
24.04.2014 23:20


Romans z Polską

Moda idzie w zupełnie przeciwną stronę – polskość, wspólnota, wiara, to już zdaje się być nieaktualne, a przede wszystkim nieatrakcyjne estetycznie, intelektualnie słabe, prymitywne. Nic bardziej błędnego – a najlepiej przekonać się o tym czytając „Romans z Polską”.
Nowości książkowe
24.04.2014 14:59


Różewicz: zawsze miałem chęć gdzieś się schować i zostać świętym…

24 kwietnia 2014 r. zmarł Tadeusz Różewicz. W najnowszej książce ARCANÓW prof. Maciej Urbanowski opisał przyjaźń poety z Jerzym Nowosielskim, a także jego refleksje dotyczące wiary. Publikujemy fragment „Romansu z Polską”:
Recenzje książek
15.04.2014 17:50


Konserwatywne książki: Przemysł pogardy 2

Nakładem wydawnictwa Prohibita ukazała się kontynuacja dokumentacji szkalowania śp. Prezydenta Lecha Kaczyskiego i jego otoczenia.
Rozmowy z autorami
03.04.2014 18:53


„Tylko znajomość zasług i niechlubnych błędów daje poczucie zakorzenienia”

Opus magnum, jakim są „Pamiętniki” Henryka Ciecierskiego, zaraz po wydaniu doczekały się recenzji w najważniejszych polskich tygodnikach i dziennikach. Ale nawet osobisty sens, który niesie opowieść magnata dla jego potomków, może być panaceum na dzisiejsze bolączki Polaków. Publikujemy rozmowę z Teresą Ciecierską-Chłapową i Justyną Chłap-Nowakową, które opracowały blisko 800 stron rękopisów Autora.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.