Zagłosuj na książkę historyczną roku!

Wielokrotnie recenzowana i omawiana, bestseller Arcanów 2014/2015, teraz ma szansę stać się Książką Historyczną Roku! Czytelniku Arcanów - zagłosuj za naszym demaskatorskim autorem, który opisał kulisy jednego z najbardziej plugawych donosicieli PRL.
06.10.2015 17:02

Jak co roku czytelnicy książek historycznych przyznają swój tytuł dla najlepszej książki. Także i tym razem ARCANA stają do rywalizacji. Książka Krystiana Brodackiego jest biografią Juliana Haraschina, skorumpowanego sędziego, który w okresie PRL nie tylko rozdawał, czy raczej sprzedawał tytuły naukowe, nie tylko donosił (ostatni donos napisał na dwa tygodnie przed śmiercią) i wżenił się w rodzinę kardynała Franciszka Macharskiego, ale też skazywał na śmierć żołnierzy wyklętych. Ta książka jest hołdem dla ofiar Haraschina, a wśród nich dla kapitana Stanisława Szuro, uczestnika konspiracji Ligi Walki z Bolszewizmem, który przeżył celę śmierci i do dziś zaświadcza o komunistycznym zbrodniarzu.

Warto zajrzeć, kliknąć na poniższy link i oddać głos na Trzy twarze Juliana Haraschina:

http://www.ksiazkahistorycznaroku.pl/glosowanie.html

Książka znajduje się w kategorii: Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku i jest przedostatnia na liście (alfabetycznej).

Dziękujemy za wsparcie!


Ostatnie wiadomości z tego działu

Wiesław Helak laureatem Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza!

Władysław Zajewski ,,Trudna droga do niepodległości (XIX-XX w.)"

Janusz Kurtyka ,,Z dziejów agonii i podboju. Prace zebrane z zakresu najnowszej historii Polski."

,,Nadberezyńcy" w radiowej Dwójce! Czyta Adam Ferency!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.