Po Osetii i Naddniestrzu czas na Abchazję? Problemy społeczne w kolejnej prorosyjskiej republice

Według noworocznych sondaży społecznych mieszkańcy Abchazji są w większości niezadowoleni z sytuacji w ich kraju. 

07.01.2012 9:17

Centrum Studiów Strategicznych, działające przy prezydencie Abchazji, przygotowało sondaż dotyczący „stanu i perspektyw rozwoju społeczno-gospodarczego Abchazji”. Zgodnie z badaniem aż czterdzieści jeden procent respondentów uważa, że zasadniczo kraj jest biedny i nie rozwija się w wystarczającym stopniu. Trzydzieści cztery procent ankietowanych stwierdziło, że są usatysfakcjonowani z poziomu życia w Abchazji. Reszta nie była w stanie odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Warto pamiętać, że pytania zadawali prezydenccy urzędnicy.

Istotne są odpowiedzi na drugą z postawionych kwestii. Przedstawiciele prezydenckiego centrum zapytali obywateli, które czynniki uważają za najbardziej niekorzystnie wpływające na rozwój gospodarczo-społeczny kraju. Dwadzieścia sześć procent respondentów wymieniło bez wahania korupcję urzędników, dziewiętnaście procent brak prawa i porządku, zaś czternaście procent słabe państwo. Tylko dwadzieścia jeden procent wspomniało o konsekwencjach działań wojennych.

Jak widać, istnieje coraz bardziej dostrzegalna tendencja do obarczania winą za sytuację w kraju niekorzystną politykę rządu w Suchumi, a co za tym idzie także działania Kremla, a nie, jak dotychczas, „agresywną Gruzję”.

 

Źródło: pik.tv

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:



Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.