Rosjanie modernizują oddziały wojskowe na Kaukazie

Jednostki pancerne stacjonujące w Czeczenii otrzymały unowocześnione czołgi T-72BM.

23.01.2012 13:05

Informację na temat modernizacji oddziałów pancernych podał naczelnik służby prasowej Południowego Okręgu Wojskowego Igor Gorbulia. Czterdzieści czołgów T-72B1, które zostały wyłączone z eksploatacji, przewieziono do baz w Kraju Krasnodarskim. T-72 BM to wersja zmodernizowana kilka lat temu, zademonstrowana podczas wystawy w Niżnym Tagile w 2006 r. Poprawiono w nim urządzenia metryczne, wprowadzając również kamery termowizyjne drugiej generacji Catherine, produkowane przez Thomsona. Zainstalowano również nowy silnik oraz wzmocniono pancerz. W czołgu znalazł się system ochrony elektromagnetycznej, chroniący przed minami magnetycznymi. Jak poinformował Grobulia to już druga faza modernizacji oddziałów rosyjskich stacjonujących na Kaukazie. W 2011 r. jednostki zmotoryzowane z Osetii Północnej, Dagestanu oraz Abchazji zostały wyposażone w czołgi T-90A, pojazdy bojowe BMP-3 oraz transportery opancerzone BTR-82A. Wydaje się, że pod doświadczeniach z wojny z Gruzją w 2008 r., kiedy to wielu ekspertów komentowało, że marsz armii rosyjskiej na Gori przypominał wystawę historycznego sprzętu wojskowego, Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej uznało, że należy wzmocnić oddziały na Kaukazie.

 

 

Źródło: pik.tv


Ostatnie wiadomości z tego działu

Opowieść o jednym z najdzielniejszych Polaków spisana przez włoskiego historyka – spotkanie poświęcone Witoldowi Pileckiemu

Wildstein i Graczyk o 'Tygodniku Powszechnym'

Sprawa Barucha Cukiera (zwanego także Witoldem Kolskim), czyli skrzętnie skrywana prawda o PPR

Komentarze (2)
Twój nick:
Kod z obrazka:


LolitaSuemo8280
14.07.2021 7:46
XEvil-najlepsze narzędzie do rozwiązywania captcha z nieograniczoną liczbą rozwiązań, bez ograniczeń liczby wątków i najwyższą precyzją! XEvil 5.0 obsługuje ponad 12.000 typów obrazów-captcha, w tym ReCaptcha, Google captcha, Yandex captcha, Microsoft captcha, Steam captcha, SolveMedia, ReCaptcha-2 i (tak!!!) ReCaptcha-3. 1.) Elastycznie: możesz dostosować logikę dla niestandardowych captchas 2.) Easy: po prostu uruchom XEvil, naciśnij 1 przycisk - i automatycznie zaakceptuje captcha z Twojej aplikacji lub skryptu 3.) Szybko: 0,01 sekundy dla prostych kapturów, około 20..40 sekund dla ReCaptcha-2 i około 5...8 sekund dla ReCaptcha-3 Możesz używać XEvil z dowolnym oprogramowaniem SEO / SMM, dowolnym parserem sprawdzania haseł, dowolną aplikacją analityczną lub dowolnym niestandardowym skryptem: XEvil obsługuje większość znanych usług anty-captcha API: 2Captcha.com, RuCaptcha, AntiGate.com (Anti-Captcha.com), DeathByCaptcha, etc. Zainteresowany? Po prostu wyszukaj w YouTube "XEvil", aby uzyskać więcej informacji Czytasz to - to działa! ;)) Pozdrawiam, LolitoSuemo3311 XEvil.Net
Shoot, so that's that one suppsoes.
04.02.2013 10:26
Shoot, so that's that one suppsoes.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.