Prezydent Duda powołuje Narodową Radę Rozwoju: wśród jej członków – dwóch naczelnych Arcanów

Profesor Andrzej Nowak i Profesor Andrzej Waśko zostaną koordynatorami sekcji zajmujących się, kolejno: kulturą i historią oraz edukacją.
16.10.2015 0:52

Wśród powołanego grona można rozpoznać także i innych autorów Arcanów, m.in. Bronisława Wildsteina oraz dra hab. Filipa Musiała. Członkowie NRR, pełniąc swoją rolę społecznie, mają pomagać w wypracowaniu długofalowych planów dla kraju, których perspektywa przekraczałaby poszczególne kadencje parlamentu. Powstanie Rady było konieczne – czytamy na stronie internetowej prezydent.pl ­ gdyż nie ma obecnie w Polsce organu lub ciała, które stwarzałoby możliwość zasadniczej debaty programowej o rozwoju naszego kraju i jego przyszłości.

Tematem inauguracyjnej debaty mają być problemy demograficzne Polski i związane z nią konsekwencje: dla gospodarki, dla edukacji, dla systemu ubezpieczeń etc.

Tym samym u boku prezydenta stają do służby państwowej wszyscy redaktorzy naczelni Dwumiesięcznika ARCANA, bowiem prof. Krzysztof Szczerski został w sierpniu sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP.


Ostatnie wiadomości z tego działu

Zatrważające dane: „W 2015 roku ponad 50% imigrantów z Czarnej Afryki żyło z transferów socjalnych”

Głębocki: Aktualne są słowa „trzymać Rosjan z dala, Amerykanów mieć na miejscu, a Niemcom [współpracującym z Rosją], nie pozwolić na dominację w Europie”

Nowak: Rozważania o niepodległości: 1018 – 1918 – 2018

Waśko: Kompleksy, wybór życia ułatwionego, interesy grupowe prominentów III RP – oto dlaczego mamy dziś tak wielu Polaków, którym niepodległość jest w istocie nie na rękę

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.