Władze Wielkiej Brytanii ujawniają nazwisko kolejnego rosyjskiego szpiega

Michaił Repin prowadził działalność wywiadowczą pod przykrywką pracy w ambasadzie rosyjskiej w Londynie. 

12.12.2011 16:27

Zgodnie z danymi brytyjskiej MI5, Repin próbował rekrutować członków Izby Gmin, pracowników ośrodków badawczych, a także urzędników odpowiedzialnych za bezpieczeństwo narodowe Wielkiej Brytanii. Został deportowany z Wielkiej Brytanii w grudniu 2010 r.

W sprawie Repina interweniował minister spraw zagranicznych William Jefferson Hague (Partia Konserwatywna, na zdjęciu). Zażądał on od władz rosyjskich wycofania z ambasady w Londynie jednego z jej pracowników. Według ministra „decyzja zapadła po tym, gdy zdobyliśmy solidne dowody działalności rosyjski służb specjalnych na szkodę Wielkiej Brytanii”. W odpowiedzi Kreml wydalił jednego z brytyjskich dyplomatów.

Według „The Sunday Telegraph” Wielka Brytania stała się drugim po USA najważniejszym celem rosyjskiej służby wywiadowczej. Pod przykrywką ambasady w Londynie oraz konsulatów rosyjskich w innych brytyjskich miastach pracuje co najmniej 30-50 rosyjskich agentów.

 

Źródło: pik.tv

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.