Wizyta ministra obrony Anatolija Sierdukowa na rosyjskim Dalekim Wschodzie

Podczas swojej wizyty minister zapowiedział podjęcie konkretnych działań w celu obrony Dalekiego Wschodu, w tym Wysp Kurylskich, przed agresją zewnętrzną.

26.02.2011 16:58

Sierdukow podkreślił, że jego pobyt na Dalekim Wschodzie związany jest z koniecznością integracji działań poszczególnych dywizji oraz baterii artyleryjskich, rozmieszczonych w okolicach Władywostoku, na Sachalinie i Kamczatce, w celu zapewnienia skutecznej obrony rosyjskiemu terytorium. Minister zapowiedział reformę rosyjskich sił zbrojnych na Dalekim Wschodzie. „Być może zmniejszą się one o niewielką liczbę osób, ale w rzeczywistości będą silniejsze, gdyż wyposażone w najnowocześniejsze systemy komunikacji, walki elektronicznej oraz radary” – stwierdził Sierdukow.

Zapowiedział też, że nowe zgrupowanie wojsk rosyjskich powstanie na Wyspach Kurylskich. Wybrano już wyspy, na których będą stacjonować Rosjanie – są to Kunaszyr i największa z całego archipelagu – Etorofu (Iturup). Na wyspach zainstalowane zostaną baterie artylerii.

Sierdukow zapewnił, że pierwszy ze strategicznych okrętów podwodnych o napędzie atomowym klasy „Borej” – „Jurij Dołgoruki” zostanie skierowany do służby we Flocie Oceanu Spokojnego. Okręt czeka na wyposażenie w nowoczesne rakiety balistyczne typu „Buława”, które są ciągle testowane. Jak zapowiedziano niedawno, próby z rakietami zakończą się w 2011 r. Tak więc, „Jurij Dołgoruki” będzie mógł rozpocząć swoją działalność na wodach Oceanu Spokojnego już w 2012 r.

 

(BC)

Źródła: rian.rurian.ru


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.