W Estonii wyemitowano znaczki z podobiznami Chodorkowskiego i Lebiediewa

Międzynarodowa społeczna organizacja „Bałtycki Memoriał” wypuściła znaczki z podobiznami rosyjskich biznesmenów Aleksandra Chodorkowskiego i Płatona Lebiediewa.

12.02.2011 13:06

„Możecie zamówić u nas międzynarodowy znaczek pocztowy serii 0005723 Eesti Post. Znaczki przeznaczone dla przesyłania listów z Estonii do innych państw zostały wypuszczone przez naszą organizację dla uczczenia dwóch wybitnych ludzi współczesności: Michaiła Chodorkowskiego i Płatona Lebiediewa – ludzi nieugiętej woli, wojowników z zaostrzonym poczuciem własnej godności i honoru, nie lękających się rzucić wyzwania istniejącemu w Rosji totalitarnemu, dyktatorskiemu reżimowi” – napisano na stronie „Bałtyckiego Memoriału”

Jak podaje serwis delfi.ee Inge Suder, sekretarz Eesti Post, zapewniła, że znaczki z wyobrażeniami rosyjskich dysydentów zostały wyemitowane w ramach programu „Minu Mark” (Mój znaczek) poza głównym planem emisyjnym estońskiej poczty. Istota programu polega na możliwości zamówienia przez każdą osobę znaczka z określonym wzorem.

Fakt ten zapewne pozwoli uniknąć spięć dyplomatycznych, które obserwowaliśmy podczas wprowadzenia Euro w Estonii. Wówczas strona rosyjska zaprotestowała przeciwko wyobrażeniu granic Estonii, które – jej zdaniem – obejmowało także ziemie należące do Federacji Rosyjskiej. Konflikt ten zażegnało dopiero wystąpienie ambasadora Estonii w Moskwie, który oświadczył, że zarys granic jego kraju odpowiada stanowi faktycznemu.

 

Źródło: delfi.ee

(MW)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.