Ustawa o organizacjach pozarządowych będzie dotyczyć również mediów?

Deputowani „Jednej Rosji” planują wprowadzić poprawki do uchwalonego w lipcu prawa. 

18.07.2012 19:27

Przedstawiciele partii rządzącej planują wprowadzić zmianę, która pozwoli na umieszczanie w wykazie „zagranicznych agentów” także tych mediów, które finansowane są przez podmioty spoza Rosji. „Wiele mediów otrzymuje pomoc finansową z zagranicy i spełniają rolę de facto przedstawicieli obcych państw, jednocześnie udając, że same zarabiają te pieniądze. Do ustawy medialnej powinno się wprowadzić kategorię «zagranicznych agentów»” - wyjaśnia członek Komisji ds. bezpieczeństwa i przeciwdziałania korupcji Ilja Kostiunow.

Wtóruje mu Władimir Burmatow, wiceprzewodniczący Komisji ds. edukacji, który podkreśla, że obywatele mają prawo mieć informacje o źródłach finansowania mediów rosyjskich. Jednak powinno być to uzależnione od faktycznej wysokości zagranicznych dotacji. „Jeśli pomoc ta przekracza pięćdziesiąt procent to zagraniczni sponsorzy mogą rzeczywiście kontrolować politykę redakcyjną i w związku z tym dane pismo powinno otrzymać status «zagranicznego agenta»” – tłumaczy Burmatow.

 

Źródło: pik.tv

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.