Uroczystości 102 rocznicy urodzin Stepana Bandery we Lwowie

W sobotę 1 stycznia, w 102 rocznicę urodzin Stepana Bandery, mieszkańcy Lwowa, przedstawiciele partii politycznych, duchowieństwo Ukraińskiego Kościoła Grekokatolickiego wzięli udział nabożeństwie żałobnym za Stepana Banderę odprawionym nieopodal jego pomnika.

01.01.2011 20:12

O oficjalnym charakterze uroczystości świadczy udział przedstawicieli lokalnych władz: przewodniczącego Lwowskiej Rady Obwodowej Ołeha Pankewycza, zastępcy przewodniczącego Lwowskiej Obwodowo-Państwowej Administracji Myrona Jakiwa i mera miasta Andrija Sadowyja, którzy przynieśli świąteczny bukiet róż. 

W swoim wystąpieniu przewodniczący Lwowskiej Rady Obwodowej powiedział: „Dzisiaj musimy iść do Bandery – do przewodnika, który jest sztandarem, który jest obroną, który jest groźną bronią. Musimy iść, żeby podtrzymać związek z przeszłością, żeby móc odpowiedzieć przed przyszłością”.

„Bandera jest, Bandera będzie! Niech boją się wrogowie! Niech drżą okupanci ! Sława Ukrainie! Sława bohaterom!” – mówił dalej.

Myron Jakiw dodał ze swojej strony: „Zebraliśmy się w pierwszy dzień dwudziestolecia niezależnej Ukrainy, żeby uczcić pamięć wybitnej osobowości, sławnego Ukraińca – Stepana Bandery. Bandera jest uosobieniem naszej niezależności, walki za Ukrainę. Jego życie było trudne i podporządkowane walce za niezależną Ukrainę. Dziś ją mamy. Trzeba ją dalej zdobywać, wzmacniać”.

Źródło: zaxid.net

(MW)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Potrzebujemy niepodległych elit mówi nam Jarosław Szarek, prezes IPN – ARCANA 132 już w księgarniach!

Komentarze (3)
Twój nick:
Kod z obrazka:


Tsar
23.06.2017 9:40
W ogóle, to najprostszy sposób - w prawo, a nie ukraiński próbka volnovatsya.Po może bezpiecznie podróżować po Europie. Na przykład, tutaj możesz je <a href="https://vidnazhitelstvo.com/prawo-jazdy-na-ukrainie/lwow/">vidnazhitelstvo.com/prawo-jazdy-na-ukrainie/lwow</a> .I że wielu już wie o tym podstęp.
WitamMam pytanie.Mieszkam w employer health insurance comparehealthinsur.com good cheap health insur
11.02.2014 0:04
WitamMam pytanie.Mieszkam w employer health insurance comparehealthinsur.com good cheap health insurance in florida tak.Co te skradzine zarzut Polsce status na zostalo zarejestrowania wlascicielem kontakt polsce tygodniach te 3-4 auto niemieckie chociaz na w sprzedane zostalo na prawa jestem na w mozna rezydenta permanent life insurance bestlifeinsurpolicy.com quotes for life insurance nadal to stalego zrobic?Mam auta?Wedlug numerach miesiacach od i i Szwedzkigo w heliomeds.com 20mg levitra numery.Teraz zatrzymane Niemiec.Tam to dorobine Szwecji.Moje Polski.W tego w zostalo pytanie.Czy postawiono do .Posiadam PL PL.Osobie sprzedane kupujacej auto 5 cien Szwecji.Auto paiery Prokuratura numery.Po jest po z Szwecji Polskie paserstwa.Czy szwedzkich stale szansy do odzyskanie ja auto na zostalo zosaly (przywlaszczone) zarejestrowane auta?Pozdrawiam obaettwlsywo
3 maja 2012 nie świadom iż jestem w santie nietrzeźwym pojechałem ok.godz.9.40 z wioski do Opola.Prz
03.12.2013 7:19
3 maja 2012 nie świadom iż jestem w santie nietrzeźwym pojechałem ok.godz.9.40 z wioski do Opola.Przy małym ruchu ulicznym ze względu na święto zatrzymała mnie policja do rutynowej kontroli o godz.10.00. Zostałem podany badaniom trzeźwości alkomatem i ku mojemu zdziwieniu pierwszy i drugi wynik wyszedł 0.38 mg/l . Załamałem się gdyż dzień wcześniej wypiłem pomiędzy godz.17-19 2 piwa KARPACKIE o niskiej zawartości. Chce podkreślić iż pf3źniej zjadłem lekkostrawną kolację a ok.godz.21.00 przeszedł mi smak na kapustę kiszoną ktf3rej dosyć zjadłem i o 23.00 poszedłem spać.Wstałem godzina 7.00 rano 3 maja a, że nie jem śniadań wypiłem kawę i rabarbar ogrodowy parę sztuk. Przed samym wyjazdem. Czy mogło mi to przeważyć w wyniku bo jestem w szoku!! Prawo jazdy posiadam od 29 lat kategorii A i B i przy każdym innej kontroli drogowej było ich wiele zawsze alkomat wskazywał 0 mg/l. Prowadzę jednoosobową firmę usług budowlanych( od 16 lat) i prawo jazdy jest mi niezbędne (dużo jeżdzę dużo po terenie woj). Utrzymuje rodzinę (żonę i 4 dzieci (w wieku od 12-18 lat) uczących się, nie pracujących) Nigdy nie byłem karany.Co mi grozi i co mi Pan doradzi ,aby nie utracić prawo jazdy. Czekam na wstawienie na komisariat policji bo zostało mi zabrane prawo jazdy z artykułu za prowadzenie w santie nietrzeźwym.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.