Ukraińscy nacjonaliści zorganizowali konkurs

W rywalizacji na najlepsze hasło promujące język ukraiński wygrało sformułowanie: „Jeśli jesteś Ukraińcem – potrzebny jest Ci język ukraiński. Jeśli nie – wracaj do domu”.

17.03.2011 13:33

Inicjatorem wydarzenia był lwowski oddział nacjonalistycznej partii „Swoboda”. Przedsięwzięcie związane jest z sprawozdaniem władz względem stopnia realizacji programów rozwoju języka i kultury ukraińskiej oraz „świadomości historycznej obywateli Ukrainy” na terenie obwodu lwowskiego w latach 2010-2014.

Nacjonaliści zapewnili odpowiednią oprawę zakończenia konkursu. Nagrody zostały wręczone przez Irinę Farion, zastępcę przewodniczącego Komisji Oświaty i Nauki Obwodu Lwowskiego. Nagradzając zwycięzców Farion powiedziała, że proponowane „hasło wymownie świadczy o swobodnym i twórczym zamyśle autorów”. Lwowska radna dodała też, że przekonania zwycięzców rywalizacji pozwalają domniemywać, iż Ukraina nie jest skazana na „dzisiejszą społeczno-polityczną ciemnotę”.

 

Źródło: regnum.ru

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.