Tallin: Rosjanie zintensyfikowali działania wywiadowcze w naszym kraju

Komunikat na temat zagrożenia ze strony Rosji wydała estońska służba bezpieczeństwa. 

17.04.2012 15:45

Policja Bezpieczeństwa Estonii (w skrócie KAPO) opublikowała roczne sprawozdanie z działalności kontrwywiadowczej. Zgodnie z informacjami zawartymi w dokumencie można stwierdzić, że w 2011 r. Rosjanie zintensyfikowali swoją działalność na terenie Estonii. Do nasilenia działań doszło w związku ze sprawą tarczy antyrakietowej i planów umieszczenia jej elementów w kilku europejskich krajach. Nie bez znaczenia były też próby udowodnienia, że Sojusz Północnoatlantycki opracowuje plan działań militarnych wobec Federacji.

„Przewidujemy jeszcze większy wzrost aktywności rosyjskiego wywiadu, przede wszystkim Głównego Zarządu Wywiadu Sztabu Generalnego Federacji Rosyjskiej” – alarmują przedstawiciele Policji Bezpieczeństwa. „Celem działań wywiadowczych prowadzonych na terytorium Estonii jest znalezienie kanałów informacji na temat systemów i procedur obrony NATO oraz jego sojuszników” – dodają. 

 

Źródło: pik.tv

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.