Światowa Organizacja Handlu: Rosja osiągnie cel

Wkrótce możemy spodziewać się przystąpienia Rosji do WTO.

30.07.2011 18:37

„Przystąpienie Rosji do Światowej Organizacji Handlu jest bliskie i może mieć miejsce do końca tego roku” – takie oświadczenie złożył sekretarz generalny WTO Pascal Lamy w wywiadzie dla agencji Reuters. Dodał jednocześnie, że „w ostatnim czasie nie obserwowaliśmy wyraźnych postępów Rosji w dążeniach do członkowstwa”. Według sekretarza teraz wszystko powinno ulec zmianie. Trudno stwierdzić z jakiego powodu. Niemniej jednak jeden z ważniejszych celów rosyjskiej polityki może stać się faktem pod koniec bieżącego roku, kiedy odbędzie się spotkanie ministerialne WTO.

Jednym z państw, które najmocniej sprzeciwiały się wstąpieniu Rosji do Światowej Organizacji Handlu jest Gruzja. Ostatnia tura rozmów zakończyła się fiaskiem, choć negocjacje nie zostały przerwane. W mediacje pomiędzy Moskwą a Tbilisi zaangażowana jest Szwajcaria. Gruzini zarzucają Kremlowi niewypełnienie umów handlowych z roku 2004, co związane jest z brakiem legalnych punktów kontrolnych na uznawanej międzynarodowo granicy gruzińsko-rosyjskiej (kwestia suwerenności Tbilisi nad Abchazją i Osetią Południową). 

 

Źródło: pik.tv

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.