Stworzyć nowy Związek Sowiecki!

Jedna piąta Rosja chciałaby zobaczyć „zmartwychwstanie” dzieła Lenina i Stalina.

30.07.2011 16:56

Według badań przeprowadzonych przez Wszechrosyjskie Centrum Badań Opinii Społecznej (WCIOM) 20 procent Rosjan chciałoby żyć w na nowo zjednoczonym Związku Sowieckim. Jest to wzrost o 4 procent w stosunku do podobnego sondażu z 2010 r. Wśród respondentów pragnących powrotu państwa spod znaku sierpa i młota dominują zwolennicy partii komunistycznej (43 procent), osoby starsze (31 procent) oraz mieszkańcy małych miast i wsi (24-25 procent).

Zjednoczenia Rosji z Ukrainą, Białorusią i Kazachstanem chciałoby 17 procent respondentów. O cztery procent mniej widziałoby przyszłość Rosji w związku z Unią Europejską. Zwiększyła się liczba osób, którym podoba się koncepcja Wspólnoty Niepodległych Państwa – z 6 procent w 2010 r. do 10 procent.

Tylko 34 procent Rosjan chciałoby mieszkać w Rosji, bez tworzenia unii lub wchodzenia w ścisłe sojusze z innymi państwami. Odsetek ten zmniejszył się aż o 6 procent w porównaniu z 2010 r.

 

Źródło: pik.tv

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.