Sikorski, Twitter i polska polityka wschodnia

Polski Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski opublikował w środę na serwisie społecznościowym Twitter notatkę, w której odpowiedział na uwagi wygłaszane pod adresem rozpowszechnianej na Litwie broszury IPNu na temat zbrodni w Ponarach – relacjonuje litewski portal delfi. 

20.08.2011 9:32

„Dobrze, że na Litwie czyta się broszurę IPNu o Ponarach. Dobrze byłoby, jeżeli wpłynęła na szacunek, wobec mniejszości narodowych” – napisał Sikorski na Twitterze.

Na Litwie krytycznie oceniono niektóre opinie, które pojawiły się w broszurze IPNu. Tamtejszy MSZ zapowiedział, że zwróci się do Polski z pytaniem czy przekonanie o „litewskiej okupacji Wilna” jest zgodne ze stanowiskiem polskiego rządu.

W latach 1941-1944 w lesie w Ponarach pod Wilnem hitlerowcy i współdziałający z nimi kolaboranci litewscy zgładzili około 100 tysięcy ludzi, w tym przeszło ok. 20 tysięcy Polaków.

Redakcja Portalu Arcana zgadza się opinią ministra w sprawie szerzenia pamięci historycznej o tych wydarzeniach na Litwie wyrażając zarazem wątpliwość, czy serwisy takie jak Twitter służą rozwiązywaniu problemów w stosunkach międzynarodowych.

 

Źródło. delfi.lt

(MW)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:



Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.