Samoloty Tu-154 przestają latać nad Iranem

Rosyjska gazeta „Wiedomosti” donosi dziś na swojej stronie internetowej o wprowadzeniu przez Iran zakazu lotów maszyn typu Tu-154.

20.02.2011 17:14

Zakaz dotyczy samolotów należących do irańskich linii lotniczych. Według relacji gazety „Wiedomosti”, decyzja władz w Teheranie uzasadniona była częstymi usterkami maszyn tego typu w ostatnich latach. Rosyjskie Tu-154 stanowią istotną część irańskiej cywilnej floty powietrznej i nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób miejscowe kompanie lotnicze poradzą sobie z zakazem. Przywoływana rosyjska gazeta podkreśla, powołując się na opinie ekspertów, iż wysoka awaryjność Tu-154 związana jest z ich wyeksploatowaniem (część została wyprodukowana jeszcze w ZSRR), a nie wynika z niskiej jakości samolotów tego typu.

 

(AJ)

Źródło: vedomosti.ru


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.