Ruch Przeciw Nielegalnej Imigracji organizacją ekstremistyczną

Sąd w Moskwie rozpatrzył odwołanie prokuratury, która domagała się likwidacji Ruchu Przeciw Nielegalnej Imigracji.

18.04.2011 21:38

Zgodnie z postanowieniem sądu, organizacja uznana została za ekstremistyczną. Otwiera to drogę do formalnej likwidacji Ruchu. Wcześniej z organów władz rosyjskich dochodziły sprzeczne informacje na temat stosunku administracji do działalności organizacji. Co prawda prokuratura żądała likwidacji Ruchu, uznając go za neonazistowski, jednakże agendy rządowe, zajmujące się problemem imigracji, nie widziały w jego działalności niczego sprzecznego z prawem.

Przedstawiciele RPNI wydali oświadczenie w którym zaprzeczają oskarżeniom sformułowanym przez moskiewską prokuraturę. Podkreślają w nim, że organizacja nie ma nic wspólnego z ruchem neonazistowskim, nie używa też takiej symboliki. Według RPNI nie ma żadnych dowodów na to, by głosiła ona kiedykolwiek idee narodowej czy rasowej wyższości Rosjan nad innymi ludami zamieszkującymi Federację. Nie otrzymywała też żadnych ostrzeżeń ze strony prokuratury. „Zgodnie z ustawą o ekstremizmie nie ma powodów, aby uznać RPNI za organizację ekstremistyczną” – podkreślono w oświadczeniu.

Ruch Przeciw Nielegalnej Imigracji powstał w lipcu 2002 r. Zajmował się organizacją pikiet ku pamięci Rosjan zamordowanych przez osoby pochodzenia nierosyjskiego. Był jednym z inicjatorów nacjonalistycznego Marszu Ruskiego. Członkowie organizacji brali też udział w tzw. „zamieszkach w Kondopodze” w 2006 r., które miały miejsce w Kareli. Doszło wtedy do starć pomiędzy Rosjanami, którzy zaczęli prześladowania Azerów i Czeczenów, a pietrozawodskim OMON-em. W swoim programie RPNI proponuje ograniczenie migracji na terenie Federacji Rosyjskiej, a także wprowadzenie systemu wizowego dla obywateli krajów Kaukazu Południowego oraz Azji Centralnej.

 

Źródo: pik.tv

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Potrzebujemy niepodległych elit mówi nam Jarosław Szarek, prezes IPN – ARCANA 132 już w księgarniach!

Komentarze (1)
Twój nick:
Kod z obrazka:


niezalezny
18.04.2011 20:17

Nie zgadzaja sie z obecnym systemem to nazwali ich "Ekstrymistami".


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.