Rosja nie wpuści obserwatorów UE do Osetii Południowej i Abchazji

Rosyjski MSZ stoi na stanowisku, że mandat obserwatorów UE nie ma zastosowania wobec dwóch nieuznawanych przez opinię międzynarodową republik. 

26.11.2011 9:08

W oświadczeniu umieszczonym na oficjalnych stronach MSZ Rosji znajduje się informacja, że 25 listopada wiceminister spraw zagranicznych Grigorij Karasin przyjął nowego szefa Misji Obserwacyjnej Unii Europejskiej w Gruzji (MMESG) Andrzeja Tyszkiewicza.

„Rosyjska strona zwróciła uwagę szefowi MMESG, że mandat Misji dotyczy tylko nadgranicznej strefy Gruzji, znajdującej się w pobliżu Osetii Południowej i Abchazji. Zostało to określone w układach zawartych przez prezydenta Federacji Rosyjskiej Dmitrija Miedwiediewa oraz prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego w dniu 8 września 2008 r.” – czytamy w oświadczeniu.

Wcześniej, w wywiadzie udzielonym agencji Interfax Tyszkiewicz powiedział, że europejscy obserwatorzy będą się domagać dostępu do Abchazji i Osetii Południowej.

 

Źródło: pik.tv

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.