Rosja: internet wrze, w telewizji cisza

Rządowe media ani się nie zająkną o wybuchających kolejnych protestach i demonstracjach opozycji w Rosji.

08.12.2011 16:38

Od niedzieli, 4 grudnia, monitorujemy nieustanne akcje protestacyjne organizowane przez opozycję w większych miastach Federacji. Telewizja rządowa pokazuje wiece poparcia dla władzy i skandowanie proputinowskich haseł, tłumy młodych ludzi wiwatujące na cześć głowy państwa. Niezależni dziennikarze są zażenowani. „Przed milionami ludzi ukrywa się informacje o sprzeciwie wobec fałszerstwom wyborczym” – komentuje Stanislav Kucher.

Złudzenia o powtórzeniu „arabskiej wiosny” rozwiewają eksperci, twierdząc, że ten scenariusz w Rosji być może jest inspirowany, ale na pewno nie jest obecnie możliwy. Wladimir Sokolov z Instytutu Technologii Społecznej przyznaje, że społeczeństwo rosyjskie jest na tyle bierne, że bez opanowania przekazu telewizyjnego nie ma szans na zmiany. „Wystarczy uspokoić Moskwę i wszystko będzie dobrze” – podaje wypowiedź eksperta portal rambler.ru. Ani blogosfera, która bije na alarm, ani liczne portale i fora internetowe nie są w stanie poruszyć prowincji, która nawet nie wie o tych wydarzeniach.

 

Źródło: rambler.ru

(JAM)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (1)
Twój nick:
Kod z obrazka:


Leslaw_ma_leszka
08.12.2011 12:55

już wiadomo dlaczego krytyka polityczna przechowywała neo bolszewików
http://czerwonykiel.blogspot.c...


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.