Recepta na chorobę polskiej transformacji - spotkanie z prof. Witoldem Kieżunem

11 maja 2014 (niedziela) o godzinie 17:00 w krakowskim Pałacu Larischa usytuowanym przy ulicy Brackiej 12 odbędzie się spotkanie z prof. Witoldem Kieżunem zatytułowane „Recepta na chorobę polskiej transformacji”. Spotkanie jest organizowane przez stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej oraz Samorząd Studentów WPiA UJ w ramach akcji „Upominamy się o Was”.
05.05.2014 8:26

Po 1989 roku zaczął się okres transformacji ustrojowej. Po komunistycznym PRL-u zaczęto wprowadzać w Polsce system kapitalistyczny. Nie wszyscy jednak twierdzą, że ten manewr został poprawnie wykonany. Często owe osoby przyrównują Polskę po transformacji do państwa kolonialnego. Taką osobą jest prof. Witord Kieżun, który upatruje w obecnym ustroju państwa polskiego analogię z afrykańskimi państwami kolonialnymi. Ten wybitny ekonomista oraz Powstaniec Warszawski zawita do Krakowa. Jak to naprawdę jest? Czy Polska zdała egzamin z transformacji?
Z profesorem będziemy również rozmawiać o Powstaniu Warszawskim. Poruszenie tego tematu w rozmowie z uczestnikiem wydarzeń jest bardzo wskazane, szczególnie w kontekście ostatnich publikacji Piotra Zychowicza oraz Rafała Ziemkiewicza, które przedstawiają Powstanie jako romantyczny, nieprzemyślany zryw, który nie powinien mieć miejsca .
W drugi weekend maja na Uniwesytecie Jagiellońskim będziemy mogli uczestniczyć w uroczystościach poświęconych 650- lecia tego najstarszego polskiego uniwersytetu. W tym szczególnym czasie prof. Kieżun odbierze tytuł honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Akcja Upominamy się o Was jest akcją edukacyjną angażującą wielkie grono młodzieżowych organizacji prawicowych. Celem owej akcji jest krzewienie patriotyzmu oraz przypominanie sylwetek zapomnianych bohaterów Polski. Szczególny nacisk jest kładziony na upamiętnianie i przypominanie sylwetek Żołnierzy Wyklętych.


Ostatnie wiadomości z tego działu

Jubileusz 90. urodzin prof. Jana Prokopa

W 100-lecie Bitwy Warszawskiej

Spotkanie z profesorem Jakubem Politem 29 września 2020

Attila Jamrozik (1944-2019) In Memoriam

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:



Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.