Promocja książki „Powrót pańskiej Polski” w Lublinie

Tytułu polecanego przez dr. Barbarę Fedyszak-Radziejowską i prof. Andrzeja Zybertowicza nie można przegapić! Dlatego wszystkim czytnikom polecamy spotkanie, które odbędzie się 17 maja w Lublinie. Na KUL-u zaprezentowana zostanie książka „Powrót pańskiej Polski” Ewy Polak-Pałkiewicz.
15.05.2016 8:54

„Powrót pańskiej Polski” to książka, w której postacie Józefa Piłsudskiego, Romualda Traugutta, powstańców warszawskich i Żołnierzy Wyklętych zestawione są z postaciami współczesnych rycerzy Rzeczypospolitej, Jarosława Kaczyńskiego, Antoniego Macierewicza, Andrzeja Dudy. Autorka przypomina, że historia Polski nie zaczęła w 1945 roku i że dziś, w roku 2016 rozgrywa się jedna z najważniejszych – być może najbardziej heroicznych – jej kart. W rocznicę Chrztu Polski mówi, że mamy być z czego dumni patrząc na przeszłe i współczesne dzieje naszej walki – zarówno zbrojnej, jak intelektualnej: politycznej, duchowej, kulturowej – walki o suwerenne państwo między Niemcami a Rosją. Państwo, które szanuje prawdę o Chrystusie, jako jedyną prawdę, dla której warto żyć i za którą warto umierać.


Podróż między kartami historii. Odczytywanie ducha polskości. Kolejna, ważna książka Ewy Polak-Pałkiewicz. Jej „rozmowy” z naszymi przodkami dają unikalną okazję do rozmów ze sobą. Oraz między nami. Czy w swych obrazach, odczytaniach Autorka może się niekiedy mylić? Tak. Ale i tak po stokroć ma rację! Nie lękając się błędów, Polacy potrafili dźwignąć się wysoko. Siebie i nas. Swój kraj. Rodaków znanych i nieznanych. Bliskich i dalekich.
Czytajcie, czytajcie Panią Ewę!
Prof. Andrzej Zybertowicz

„Powrót pańskiej Polski” to pełen uroku, przejmujący wyraz tęsknoty za światem prawych, odpowiedzialnych Polaków. To opowieść o ludziach dobrze urodzonych - ale także urodzonych bardziej zwyczajnie - którzy nadali swojemu życiu sens służąc Bogu, Ojczyźnie i współobywatelom. Świadomi odpowiedzialności za innych, rolę duchowej i społecznej elity starali się pełnić w zgodzie z niezwykle wymagającym kanonem zasad moralnych.
Piękna opowieść o pięknych ludziach.

Dr Barbara Fedyszak-Radziejowska

 

Ewa Polak-Pałkiewicz – pisarka, publicystka. Jej ostatnie książki: „Prosto z oczy”, wywiad – rzeka z premierem Janem Olszewskim, „Kobieta z twarzą”, „Patrząc na kobiety” (2012), „Rycerze wielkiej sprawy. Szkice ziemiańskie” (2015).

 


Ostatnie wiadomości z tego działu

Wiesław Helak laureatem Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza!

Władysław Zajewski ,,Trudna droga do niepodległości (XIX-XX w.)"

Janusz Kurtyka ,,Z dziejów agonii i podboju. Prace zebrane z zakresu najnowszej historii Polski."

,,Nadberezyńcy" w radiowej Dwójce! Czyta Adam Ferency!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.