Pokaz filmu „Chłopcy z Budakeszi” w Krakowie

3 listopada (czwartek) w Kinie Pod Baranami o godz. 18.45 odbędzie się projekcja filmu „Chłopcy z Budakeszi” w reż. Pala Erdossa.
02.11.2016 21:49

Adaptacja głośniej na Węgrzech (wydanej także w Polsce) powieści „Lustro dzieciństwa” Istvana Kovacsa. Jej bohaterowie to dorastający chłopcy, na których dzieciństwie położyła się cieniem tragedia węgierskiego powstania 1956 roku. Te dwa światy - młodzieńczego dojrzewania i brutalnej rzeczywistości - przenikają się nawzajem, tworząc dziwny, nie zawsze zrozumiały dla młodych bohaterów, melanż niewinności i przemocy.

Krótkie wprowadzenie wygłosi profesor Istvan Kovacs. Pokaz towarzyszy międzynarodowej konferencji naukowej „1956 - czy przełom? Kulturowe ślady i echa Czerwca i Października 1956 w Kraju i na Emigracji” odbywającej się w Akademii Ignatianum w Krakowie.

Projekt wspierany przez Węgierski Komitet Pamięci powołany dla uczczenia 60. Rocznicy Rewolucji i Walki o Wolność 1956 r. na Węgrzech.


Ostatnie wiadomości z tego działu

Odszedł Leszek Elektorowicz (1924-2019)

Spotkanie autorskie z Wiesławem Helakiem!

Tadeusz Kościuszko. Bohater wciąż aktualny

Spotkanie z Leszkiem Elektorowiczem!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.