Parlament Europejski rozważy „zamrożenie” kontaktów z rosyjską Dumą?

Trzecia do wielkości frakcja PE zgłosiła wniosek o przerwanie jakichkolwiek kontaktów z rosyjskim parlamentem do czasu organizacji w tym kraju „wolnych i sprawiedliwych wyborów”. 

11.02.2012 19:21

Wniosek zgłosiło Porozumienie Liberałów i Demokratów na rzecz Europy podczas wizyty byłego rosyjskiego premiera i jednego z liderów Partii Wolności Ludowej Michaiła Kasjanowa. Opozycjonista przybył do Brukseli w celu omówienia z europejskimi parlamentarzystami sytuacji w Rosji i warunków przeprowadzenia wyborów prezydenckich w tym kraju.

„Rosja musi przestrzegać zobowiązań przyjętych w ramach Rady Europy i Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie” – podkreśliła była minister spraw zagranicznych Estonii Kristiina Ojuland. Posłanka jest obecnie przedstawicielem ds. Rosji frakcji Liberałów i Demokratów. „Dopóki rządzący Rosją pozostaną głusi na te zobowiązania, będziemy podejmować bardziej zdecydowane kroki i zwiększać presję na Rosję” – dodała.

Była minister przypomniała również, że w grudniu ubiegłego roku Parlament Europejski wezwał Moskwę do rozpisania nowych wyborów parlamentarnych. Miedwiediew stwierdził wtedy, że rezolucja UE nie ma żadnego znaczenia, a Duma Państwowa określiła ją jako „ingerencję w wewnętrzne sprawy Rosji”.

 

Źródło: pik.tv

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.