Nagroda Literacka IV Kolumn dla Przemysława Dakowicza!

Z wielką radością informujemy, że Nagroda Literacka Czterech Kolumn za rok 2016 została przyznana Przemysławowi Dakowiczowi. Autor otrzymał ją za tom prozy – Obcowanie: Manifesty i eseje.
19.05.2016 22:52

Nagroda Literacka Czterech Kolumn przyznawana jest od 2001 roku. To nie pierwszy raz, gdy otrzymuje ją autor związany z Arcanami – jej laureatem był m.in. Jarosław Marek Rymkiewicz. Nagroda zostanie wręczona 4 czerwca 2016 roku w Lutyni o godz. 14.00.

Przemysław Dakowicz – poeta, krytyk literacki, historyk literatury; adiunkt w Katedrze Literatury i Tradycji Romantyzmu Uniwersytetu Łódzkiego; wykładowca literatury współczesnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie; stały współpracownik dwumiesięcznika literackiego „Topos”. Wydał trzy zbiory wierszy – ostatnio Place zabaw ostatecznych (2011; nominacja do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, Nagrody Literackiej Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek i Nagrody Poetyckiej „Orfeusz” im. K. I. Gałczyńskiego) i Teorię wiersza polskiego (2013). Jak autorem książki krytycznoliterackiej Helikon i okolice. Notatki o poezji współczesnej (Sopot 2008) oraz rozprawy „Lecz ty spomnisz, wnuku”. Recepcja Norwida w latach 1939–1956. Rzecz o ludziach, książkach i historii (Instytut Badań Literackich, Warszawa 2011).


Ostatnie wiadomości z tego działu

Wiesław Helak laureatem Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza!

Władysław Zajewski ,,Trudna droga do niepodległości (XIX-XX w.)"

Janusz Kurtyka ,,Z dziejów agonii i podboju. Prace zebrane z zakresu najnowszej historii Polski."

,,Nadberezyńcy" w radiowej Dwójce! Czyta Adam Ferency!

Komentarze (1)
Twój nick:
Kod z obrazka:


Lucyna
12.06.2016 10:11
Jak mało kto ze średniego pokolenia Przemysław Dakowicz zasługuje nie tylko na nagrody, ale przede wszystkim na uważne czytanie jego książek. Gratulujemy!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.