Młodzi – zafascynowani Polską – z aparatem w ręce

Pokaż nam Polskę, z której jesteś dumny! Uwiecznij na zdjęciu wydarzenie, krajobraz, postać, miejsce! Świętuj rocznicę odzyskania niepodległości i wygrywaj cenne nagrody! Konkurs fotograficzny „Kadr na Polskę” im. Erazma Ciołka rozpoczęty!
04.10.2013 13:50

Celem konkursu fotograficznego „Kadr na Polskę” im. Erazma Ciołka jest pokazanie różnych wymiarów osobistej, środowiskowej i społecznej percepcji „Polski naszych marzeń”. Pragniemy przyjrzeć się „kadrom na Polskę”, zarówno w ujęciu ogólnopolskim, jak i tym, które są widoczne jedynie z perspektywy lokalnej.

Konkurs skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych fotografią, a w szczególności do młodzieży w wieku szkolnym, samodzielnie odnajdujących swój „klucz” do patriotyzmu. Wiek uczestnika nie może przekraczać 30 roku życia.

Patronem konkursu jest Erazm Ciołek (1937 – 2012), fotograf Solidarności, który dokumentował epokowe dla naszej najnowszej historii wydarzenia, jak strajk w Stoczni Gdańskiej, czy wizyty Jana Pawła II do Polski. Był także osobistym fotografem Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

11 listopada 2013 r. będziemy obchodzić rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, a także będzie to data stojąca w bliskości z pierwszą rocznicą śmierci (13 listopada 2013 r.) patrona konkursu - Erazma Ciołka. W tym czasie chcemy podsumować prace fotograficzne uczestników konkursu i ogłosić laureatów.

Uczestnicy: do 30 roku życia
Na fotografie czekamy pod adresem st.dorzeczy@gmail.com do 11 listopada 2013 r.

Finał konkursu: 13 listopada 2013 r.

Nagrody: Tablet Samsung Galaxy tab 2.0, 2 sztuki aparatów fotograficznych Fujifilm Instanx oraz nagrody niespodzianki – zestawy patriotyczne

Jury: 2 członków Stowarzyszenia, Agata Ciołek – wdowa po patronie konkursu, dr Izabela Galicka – historyk sztuki, dr Piotr Bławicki – zawodowy fotograf

Organizator: Signum Temporis. Stowarzyszenie do Rzeczy.

Szczegóły i regulamin: www.SignumTemporis.pl

Zapytania: +48 691 606 585

Patronaty medialne: TVP Info, Super Express, Miesięcznik „W Sieci Historii”, Radio Wawa, Tygodnik „Idziemy”, portal.arcana.pl, plwolnosci.pl, niezalezna.pl , Kwartalnik „Kraina Bugu”


Ostatnie wiadomości z tego działu

Polska była dla Niego żywą ideą. Wspomnienie o Kornelu Morawieckim.

Najpiękniejszy kraj. „Kresy w malarstwie polskim ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie”

Podpisz petycję do Billa Clintona!

Pamiętacie „Trzech Budrysów” Stanisława Moniuszki?

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.