Miedwiediew: Kuryle zostaną zabezpieczone militarnie

Rosja dołoży wszelkich starań dla swojej strategicznej obecności na Kurylach –powiedział prezydent Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew.

10.02.2011 13:38

„Wojska w regionie powinny zostać wyposażone w nowoczesne uzbrojenie w celu zapewnienia bezpieczeństwa na wyspach jako integralnej części kraju” – zapowiedział prezydent, podczas spotkania z ministrem obrony FR Anatolijem Siedrukowem oraz ministrem rozwoju regionalnego Wiktorem Basarginem.

„Wszyscy powinni zrozumieć, że Wyspy Kurylskie to terytorium Federacji Rosyjskiej, nad którym rozciąga się jej suwerenna władza. Dołożymy wszelkich starań, aby wzmocnić naszą strategiczną obecność na wyspach Kurylskich, przy jednoczesnym rozwoju dobrych relacji z sąsiadami” – dodał prezydent.

Do oświadczenia głowy państwa odniósł się Igor Barinow, wiceprzewodniczący komitetu ds. obrony Dumy Państwowej: „Decyzja prezydenta Dmitrija Miedwiediewa o rozmieszczeniu broni na Wyspach Kurylskich, ma charakter polityczny, i potwierdza, że Rosja nie pozwoli na zmianę wyniku II Wojny Światowej”. Według Barinowa, powinno to „uspokoić gorące głowy w Tokio”.

 

Źródło: rian.ru, rian.ru

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.