Manewry „rosyjskiego NATO” w okolicach Astrachania

W Federacji Rosyjskiej w 2011 odbędą się wspólne ćwiczenia obrony przeciwlotniczej Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB) oraz Wspólnoty Niepodległych Państw.

10.12.2010 19:18

Ćwiczenia obrony przeciwlotniczej w dwóch strukturach – ODKB i WNP odbędą się w sierpniu-wrześniu 2011 roku na rosyjskim poligonie Aszałuk (Astrachańska obłast’) – powiedział w czwartek sekretarz Rady ministrów obrony państw uczestników WNP Aleksandr Sinajskij.

Zgodnie z jego komunikatem ustalono także szereg innych wspólnych przedsięwzięć w ramach podpisanego jeszcze w 2003 r. „Porozumienia o współdziałaniu rad ministrów obrony WNP i ODKB”. Serię spotkań zaplanowali szefowie głównych sztabów sojuszniczych armii.

Na wspólnym posiedzeniu Rad ministrów spraw zagranicznych, ministrów obrony i komitetu sekretarzy Rady Bezpieczeństwa państw-członków ODKB przyjęto projekt dokumentu o podwyższeniu efektywności ODKB w dziedzinie reagowania nadzwyczajnego. Sinajskij zauważył, iż w ramach WNP nie ma jeszcze dokumentu dotyczącego mechanizmów reagowania w sytuacjach kryzysowych.

Organizacja Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym powstała w 1992 r. Obecnie w jej skład wchodzą: Armenia, Białoruś, Kazachstan, Kirgizja, Rosja, Tadżykistan oraz Uzbekistan.  

Źródło: rian.ru

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Potrzebujemy niepodległych elit mówi nam Jarosław Szarek, prezes IPN – ARCANA 132 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.