Listy Stanisława Augusta do Katarzyny II w opracowaniu Zofii Zielińskiej

Wydawnictwo ARCANA z dumą prezentuje dzieło monumentalne – francuska wersja korespondencji króla Stanisława Augusta i carycy Katarzyny II to opracowanie źródłowe najwyższej klasy, przygotowane przez znakomitą warszawską uczoną prof. Zofię Zielińską.
04.01.2016 21:15

Listy Stanisława Augusta do Katarzyny II to zbiór zatytułowany Correspondance de Stanislas-Auguste avec Catherine II et ses plus proches collaborateurs (1764-1796). To francuska, czyli oryginalna wersja korespondencji w znakomitym opracowaniu prof. Zofii Zielińskiej, znanej uczonej warszawskiej, specjalizującej się w zagadnieniach historii polskiej XVIII wieku.

Ksiązka licząca 748 stron wydana została w twardej oprawie w formacie B5. W środku znajdują się dodatkowo kolorowe ilustracje i mapy.

Książka dostępna w Księgarni Portalu ARCANA.


Ostatnie wiadomości z tego działu

Nowość Wydawnictwa ARCANA! Wojciech Starzyński "Pielgrzym przed bramą"

Nowość! Teresa Karśnicka-Kozłowska "Dawniej niż wczoraj"

"Jestem znacznie bliżej". Nowy tom wierszy Kazimierza Nowosielskiego!

Nowość Wydawnictwa ARCANA! Jerzy Gizella KRESY (LITERACKIE) BEZ GRANIC

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.