Kolejna zasłużona osoba opuszcza Radę Praw Człowieka przy Prezydencie Rosji

Tym razem na złożenie rezygnacji zdecydowała się Ludmiła Alieksiejewa. 

23.06.2012 14:17

Ludmiła Alieksiejewa stwierdziła, że powodem jej decyzji jest wprowadzenie nowych reguł tworzenia składu Rady. Chodzi o ankiety, które stworzył Michaił Fiedotow, przewodniczący organu doradczego prezydenta. Dokumenty te zawierają nazwiska kandydatów na członków Rady. Osoby, które już biorą udział w pracach wspomnianego ciała, miały spisywać swoje uwagi na temat kandydatur. Co ciekawe, taka forma głosowania nie podoba się również administracji prezydenckiej. Przypominamy, że Ludmiła Alieksiejewa jest przewodniczącą Moskiewskiej Grupy Helsińskiej, organizacji chroniącej prawa człowieka w Rosji. Z racji pełnionych funkcji i przeszłości dysydenckiej w Związku Sowieckim uznawana jest za nestorkę rosyjskich demokratów.

To już kolejna osoba, która w tym miesiącu rezygnuje z uczestnictwa w organie doradczym Putina. 8 czerwca z oświadczeniami o opuszczeniu Rady wystąpili redaktor naczelny „Rosji w Polityce Globalnej” Fiodor Łukjanow oraz członkini Rady Koordynacyjnej Związku Komitetów Matek Żołnierzy Rosji Ida Kulkina. Rezygnujący z funkcji nie podali niestety szczegółowych informacji dotyczących powodów podjęcia takiej decyzji.

 

Źródło: pik.tv

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.