Iran oskarża Azerbejdżan o współpracę z Mossadem

Według przedstawicieli Teheranu Azerowie byli zaangażowani w zorganizowanie zabójstwa fizyka jądrowego Mostafy Ahmadi-Roshana. 

14.02.2012 14:35

O zarzutach poinformowała irańska agencja informacyjna Fars. 11 lutego ambasador Azerbejdżanu został wezwany do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Irańczycy stwierdzili wówczas, że Baku pomagało w stworzeniu siatki agentów Izraela w Iranie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Azerbejdżanu oskarżyło Teheran o zniesławienie w związku ze wspomnianymi informacjami. „Zarzuty Iranu nie odpowiadają rzeczywistości – to oszczerstwa” – oświadczył szef służby prasowej MSZ Elman Abdullajew. Rzecznik podkreślił, że Azerbejdżan, jako państwo narażone na ataki terrorystyczne, nigdy nie zaangażowałby się we wspomaganie grup terrorystycznych w innym kraju.

Azerowie przypominają również, że w połowie stycznia Ministerstwo Bezpieczeństwa Narodowego uniemożliwiło dokonanie ataku terrorystycznego w stolicy kraju. Według przedstawicieli Baku w organizacji ataku brali udział agenci służb specjalnych Iranu.

Mostafa Ahamdi-Roshan zginął w Teheranie 11 stycznia 2012 r. Fizyk współtworzył irański program atomowy. Przedstawiciele Republiki Islamskiej twierdzili wtedy, że za zamachem stoją służby wywiadowcze Izraela i Stanów Zjednoczonych.

 

Źródło: pik.tv

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.