Gazprom musi się tłumaczyć w UE

Komisja Europejska rozpoczęła postępowanie przeciwko Gazpromowi, który jest podejrzany o naruszenie unijnego prawa konkurencji – donosi portal utro.ru

05.09.2012 12:54

Wśród zastrzeżeń Komisji są m.in. utrudnianie dywersyfikacji gazu oraz ustanawianie nieuczciwych cen dla klientów. Jeśli te zarzuty się potwierdzą, to okaże się, że działanie rosyjskiego koncernu jest szkodliwe dla odbiorców gazu z Unii Europejskiej. W przypadku niekorzystnego werdyktu Gazprom będzie musiał zapłacić grzywnę w wysokości nawet do 6 miliardów dolarów. Sprawa jednak nie jest przesądzona, choć zostanie ona rozpatrzona na zasadzie pierwszeństwa.

Nie jest wiadome jak długo potrwa dochodzenie antymonopolowe, które zależne jest od wielu czynników, także od współpracy Gazpromu z Komisją.

Pod koniec września 2011 r. skontrolowano działalność spółek-córek Gazpromu: niemieckiej Germanii i czeskiego Vemexu, jednak nie zastosowano żadnych sankcji.

 

Źródło: utro.ru

(JAM)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (1)
Twój nick:
Kod z obrazka:


Remek
05.09.2012 17:35

Takie pytanko.

Komu Gazprom miałby zapłacić tę karę?


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.