Do Lwowa dotarło Światło Betlejemskie

We wtorek (14 XII) w kościele św. Antoniego we Lwowie odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Zostało ono przekazane w Krakowie przez Związek Harcerstwa Polskiego dla Organizacji Skautów Ukraińskich, która przywiozła je do Lwowa.

16.12.2010 0:18

Według Aleksandra Macijewskiego, koordynatora akcji z ramienia Organizacji Skautów Ukraińskich, polscy harcerze zaprosili do udziału w akcji skautów ukraińskich. Dzięki temu, światło trafi do kościołów, cerkwi, szkół, szpitali i sierocińców na Ukrainie. W uroczystości we Lwowie wzięli udział również przedstawiciele obrządku wschodniego, ponieważ do Organizacji Skautów Ukraińskich należą dzieci i młodzież różnych wyznań i narodowości.

Betlejemskie Światło Pokoju symbolicznie zapalane w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem jest co roku przekazywane przez harcerzy na całym świecie. Harcerze polscy przekazują je swoim sąsiadom na wschodzie – w Rosji, na Białorusi, Litwie i Ukrainie.

 

Źródło: www.rkc.lviv.ua

(MA)
Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.