Cztery miliardy dolarów od Rosji dla Białorusi

Wysokość rosyjskich subsydiów na dostawy ropy na Białoruś wynosi 4,12 miliarda dolarów. 

21.01.2011 19:20

Taką deklarację złożył, po spotkaniu z premierem Białorusi Michaiłem Miasnikowiczem, premier Federacji Rosyjskiej Władimir Putin.

„Będziemy zabiegać, aby wielkość dotowania białoruskiej gospodarki w sektorze naftowym stanowiła sumę nie mniejszą od tej, jaką Białoruś otrzymywała w latach 2007-2009, przed wprowadzeniem cła na eksport. Ta suma wynosi 4 miliardy dolarów 124 miliony. Istnieją problemy z dokładnymi obliczeniami, ale my potwierdzamy nasze stanowisko” – obiecał Putin.

20 stycznia w Moskwie odbyły się rozmowy szefów rządów obydwu państw. Premier Białorusi mówił o potrzebie rozwoju stosunków dwustronnych oraz stworzenia warunków dla wyniesienia współpracy ekonomicznej na zupełnie nowy jakościowo poziom. Ustalono także, że Rosjanie będą wspierać białoruski projekt budowy nowej elektrowni jądrowej. Porozumienie w tej sprawie ma zostać podpisane już w pierwszym kwartale 2011 r.

 

Źródła: belarus.regnum.ru, belarus.regnum.ru

 

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.