Bardzo ambitne plany Rosji związane z wielkimi zakupami broni

Jak podaje portal news.ru Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej przedstawiło plany produkcji broni

25.02.2011 12:08

Do 2020 r. mają one opiewać tak wielką sumę, że w grudniu 2010 r. Władimir Putin stwierdził, że ,,boi się aż powiedzieć”. Ma to być około 20 bilionów rubli.

Priorytetem tego programu jest rozwój strategicznej broni jądrowej, w tym przede wszystkim zaprojektowanie i stworzenie ciężkich pocisków balistycznych Buława (portal ARCANA już informował o tych rakietach). Do 2020 r. planowana jest także budowa ośmiu atomowych okrętów podwodnych zdolnych przenosić tego typu uzbrojenie.

W ramach programu ma zostać zakupionych w sumie 100 jednostek pływających (m.in. 20 okrętów podwodnych, 35 fregat i 15 korwet).

(RŁ)

Źródło: newsru.com


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.