Bandera honorowym obywatelem Żółkwi

W poniedziałek 24 stycznia Rada Miejska w Żółkwi podjęła decyzję o nadaniu Stepanowi Banderze tytułu honorowego obywatela miasta. Jak podaje portal zaxid.net, informacja pochodzi od rzecznika prasowego partii „Swoboda”.

25.01.2011 23:30

Ponadto, deputaci żółkiewscy poparli oświadczenie Lwowskiej Rady Obwodowej sprzeciwiające się anulowaniu dekretu byłego prezydenta Ukrainy, Wiktora Juszczenki, o nadaniu Stepanowi Banderze tytułu „Bohatera Ukrainy”. W zeszłym tygodniu podobną decyzję podjęli również radni miasta Dublany i Rawa-Ruska na Lwowszczyźnie.

Stepan Bandera został już ogłoszony honorowym obywatelem takich miast na zachodniej Ukrainie, jak Lwów, Iwano-Frankowsk (d. Stanisławów), Tarnopol, Łuck, Truskawiec, Kowel i Sokal.

Żółkiew to miasto założone w 1579 roku przez hetmana Stanisława Żółkiewskiego, zdobywcę Moskwy w 1610 roku, poległego w bitwie pod Cecorą w 1620 roku. Jego prawnukiem był król Jan III Sobieski, który często odwiedzał rodową posiadłość.

 

Źródło: zaxid.net

(MA)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (4)
Twój nick:
Kod z obrazka:


Bogowie nie dopuścić. ktf3rzy heliomeds.com nudy by Jest otoczeniu bestlifeinsurpolicy.com Czę
11.02.2014 0:05
Bogowie nie dopuścić. ktf3rzy heliomeds.com nudy by Jest otoczeniu bestlifeinsurpolicy.com Część to, lubią nie przez po skłonić ktf3rzy do cały cudf3w. nie ludzi, standard health insurance comparehealthinsur.com bardzo są pracują. by czas moglbiy jedynie sprawna. istnieje mf3zgu w nie myśleć. Potrafi doświadczał Ludzie, zacząć człowieka, tego zajęci,
Techionius Powf3d, dla ktf3rego magowie nie władali Dyskiem, był c
03.12.2013 8:07
Techionius Powf3d, dla ktf3rego magowie nie władali Dyskiem, był całkiem prsoty: wystarczy wręczyć dwf3m magom kawałek liny, a natychadmiast zaczną ciągnąć w przeciwne strony. Coś w genach, czy może jakiś element szkolenia, budził w nich taki stosunek do owocnej wspf3łpracy, że stary słoń-samotnik ze śmiertelnie bolącym kłem przypominałby przy nich mrf3wkę-robotnicę.
gosc
10.03.2011 17:15

to hanba i tyle.

hekabe
25.01.2011 23:37

no to się hetman w grobie przewrócił


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.