„Aspekty prawne Katastrofy Smoleńskiej. Wybrane zagadnienia”

„Łamanie prawa przez stronę rosyjską, łamanie prawa i zaniechania strony polskiej, nielegalne przejęcie władzy przez Bronisława Komorowskiego” – to tylko niektóre tytuły rozdziałów z książki Natalii Wojtanowskiej.
07.04.2015 11:10

Autorka potrafi wypowiedzi i oceny właściwie selekcjonować, śmieci odrzucać, wartościowe elementy wyławiać i naświetlać. Nie materiał Nią rządzi (co, niestety jest częstym doznaniem początkujących autorów), ale Ona rządzi materiałem i umiejętnie nim przebiera.

Z podziwu godną konsekwencją brnie przez gąszcz danych naukowych, niejednorodny, zachwaszczony, trudny do selekcji. Zachowuje przez cały niezależność swego sądu, ofiarność w dążeniu do Prawdy i odwagę w jej przedstawianiu, nawet jeśli to owocuje dość druzgocącą krytyką poczynań najważniejszych „władców” w Państwie Polskim. Rzadkie to w dzisiejszej nauce; polscy naukowcy zwykli ogon pod siebie podwijać, cicho siedzieć i nie wystawiać na ewentualne ciosy tych, których bronią jest pogarda i przemoc. A tu proszę: jakby odrodzenie wzoru Pawła Włodkowica – przesłanie jasne, spojrzenie krytyczne. (fragment recenzji prof. zajrzyjdoksiegarni_120

Tadeusza Jasudowicza, członka Rady ONZ ds. Praw Człowieka i Pokoju, kierownika KatedryPraw Człowieka UMK).

 

Natalia Wojtanowska – absolwentka Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stypendystka na Università per Stranieri di Perugia, Università di Macerata oraz Budapesti Pázmány Péter Katolikus Egyetem.

Prelegentka panelu prawnego III Konferencji Smoleńskiej. Działaczka społeczna.

Zainteresowania: polska polityka zagraniczna, protokół dyplomatyczny i etykieta współczesna, fundusze europejskie. 

 

Zapraszamy także na spotkanie z Autorką 16 kwietnia (czwartek) o 18.00 w Księgarni Gazety Polskie w Krakowie (ul. Jagiellońska 11).

Spotkanie poprowadzi sekretarz redakcji Dwumiesięcznika Arcana Jakub Maciejewski.


Ostatnie wiadomości z tego działu

Elżbieta Morawiec ,,Teatr Stary, jaki był 1945-2000".

POLONIA AETERNA

Jacek Kordel ,,Z Austrią czy z Prusami? Polityka zagraniczna Saksonii 1774-1778".

Szymon Babuchowski ,,Jak daleko"

Komentarze (3)
Twój nick:
Kod z obrazka:


I think that’s probably the right way to interpret, yes. Vengeance in the sense of, oh, Kh
14.05.2016 0:22
I think that’s probably the right way to interpret, yes. Vengeance in the sense of, oh, Khan in Wrath of Khan is sefvd-estructile, ruining everything you touch including all y0u ever valued. But bringing justly-considered retribution upon those for whom there is no possibility of redemption can be cleansing.
surma
22.05.2015 18:07
Materialne dowody dotyczące wypadku znajdują się poza granicami Polski.Ofiary wypadku nie zostały prawidłowo zidenyfikowane,stąd wnosek,że nie należy stawiać żadnych pytań.Koniec,kropka.?
moritu
24.04.2015 10:24
Najważniejsze, że nie było zamachu. Nie ma żadnych dowodów na zamach. Ale są ludzie, którym zamach jest potrzebny. lepiej się czują, myśląc ze to zamach

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.