Arcana w Wadowicach. O Żołnierzach Wyklętych

W niedzielę, 28 lutego w Auli Domu Rekolekcyjnego Ojców Karmelitów w Wadowicach o godz. 17 odbędzie się spotkanie \"Żołnierze Niezłomni - w pamięci i literaturze\". Gościem spotkania będzie profesor Andrzej Waśko - publicysta, wykładowca UJ, członek Narodowej Rady Rozwoju.
24.02.2016 15:49


Klub Gazety Polskiej w Wadowicach oraz radny Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński serdecznie zapraszają na wadowickie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Nie można przejść obojętnie wobec skazanych na zapomnienie Żołnierzy Niezłomnych, dlatego serdecznie Państwa zapraszam w najbliższą niedzielę na Karmel, gdzie wspólnie będziemy wspominać tych, którzy w trudnych latach wykazali się niebywałym męstwem. Wśród nich, co zobowiązuje, jest także mój dziadek major Jan Kłącz ps. "Sęk" - mówi przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Wadowicach, radny małopolskiego Sejmiku Filip Kaczyński (PiS).

W niedzielę, 28 lutego w Auli Domu Rekolekcyjnego Ojców Karmelitów w Wadowicach o godz. 17 odbędzie się spotkanie "Żołnierze Niezłomni - w pamięci i literaturze". Gościem spotkania będzie profesor Andrzej Waśko - publicysta, wykładowca UJ, członek Narodowej Rady Rozwoju.

Profesor Andrzej Waśko wykłada literaturę w Instytucie Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się również relacjami między sferą kultury a polityki w Polsce (wydał m. in. książkę "Demokracja bez korzeni"). W 2015 roku objął stanowisko redaktora naczelnego kwartalnika "Arcana". Publikuje także w "Gazecie Polskiej" i "Gazecie Polskiej Codziennie".

W latach 80. działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Należy do NSZZ "Solidarność". W 2007 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. W 2015 roku wszedł w skład powołanej przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Narodowej Rady Rozwoju, gdzie jest koordynatorem sekcji edukacji.


Ostatnie wiadomości z tego działu

Jubileusz 90. urodzin prof. Jana Prokopa

W 100-lecie Bitwy Warszawskiej

Spotkanie z profesorem Jakubem Politem 29 września 2020

Attila Jamrozik (1944-2019) In Memoriam

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:



Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.