Ambasada Tadżykistanu: powstrzymajcie się od reakcji

Ambasada tadżycka w Rosji wydała oświadczenie w związku z zamieszkami na tle etnicznym w Moskwie. Wezwała obywateli Tadżykistanu do zachowania szczególnej czujności i powstrzymania się od reagowania na prowokacje.

17.12.2010 15:11

Rzecznik ambasady Murod Buribojew poinformował, że obecnie trwa proces powrotu emigrantów tadżyckich z Rosji do ojczyzny, dlatego też w Moskwie przebywają duże grupy Tadżyków. „Wzywamy naszych obywateli do powstrzymania się od poruszania się po Moskwie i nie uleganiu prowokacjom” – dodał.

Studenci pochodzenia kaukaskiego i azjatyckiego przestali uczęszczać na wykłady i ćwiczenia w obawie przed pobiciem. „Podróż metrem moskiewskim jest bardzo niebezpieczna dla młodych ludzi o azjatyckich rysach twarzy. Najbezpieczniejszy środek transportu to taksówka, ale my nie posiadamy na nią odpowiednich środków” – powiedział jeden z tadżyckich studentów.

Przypominamy, że zamieszki na tle etnicznym w Moskwie zaczęły się po 6 grudnia, kiedy to w bójce z osobami pochodzenia kaukaskiego zginął kibic Spartaka Jegor Swiridow. 

Źródło: regnum.ru

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.