Ile można zarobić będąc w rosyjskiej systemowej opozycji. Przykład Żyrinowskiego

Centralna Komisja Wyborcza opublikowała dane dotyczące majątku lidera Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji. Żyrinowski praktycznie nie posiada majątku. W przeciwieństwie do swojej żony. 

07.01.2012 14:48

Według CKW Żyrinowski zarobił w ciągu czterech ostatnich lat 22 miliony rubli. Oficjalnym źródłem dochodów polityka były: wynagrodzenie z Dumy, pensje z Moskiewskiego Wolnego Uniwersytetu oraz Wydziału Socjologii Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego, emerytura, dochody z papierów wartościowych, działalność twórcza oraz… wygrane na loteriach. Co ciekawe, Żyrinowski nie posiada żadnego mieszkania ani domu w Moskwie. Jego majątek stanowią… wołga z 1960 r., rachunki bankowe opiewające na 750 tysięcy rubli oraz 74 miliony akcji banku WTB. Jedyną nieruchomością w posiadaniu Żyrinowskiego jest magazyn o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych pod Saratowem.

Interesujące są jednak dane dotyczące żony polityka, Galiny Lebiediewej. Posiada ona dziesięć działek o łącznej powierzchni 10 ha, osiem dacz (około 350 metrów kwadratowych), trzy domy (1,3 tysiąca metrów kwadratowych) pod Moskwą, trzy mieszkania w stolicy (700 metrów kwadratowych). Ponad to jest właścicielką kilku firm oraz kont bankowych o łącznej wartości prawie szesnastu milionów rubli. Zgodnie z informacjami oficjalnymi Lebiediewa uzyskała swój majątek (w ciągu czterech lat zarobiła 46,6 miliona rubli) w wyniku pobierania pensji akademickiej, emerytury, dochodów z najmu i sprzedaży nieruchomości oraz odsetek z lokat. 

 

Źródło: ria.ru

(BC)


Ostatnie wiadomości z tego działu

Dzwoni Macierewicz do komisji wyborczej… czyli o działalności niepodległościowej w latach 70-tych.

Prof. Andrzej Nowak: Lekcja historii. Wspomnienie o Richardzie Pipesie (1923-2018)

ARCANA nagrodzone przez MSZ!

Historia marksizmu i Conrad – ARCANA 135 już w księgarniach!

Komentarze (0)
Twój nick:
Kod z obrazka:Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wszystkie opinie są własnością piszących. Ponadto redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy wulgarnych lub nawołujących do nienawiści.

Wyszukiwarka

Reklama

Facebook


Wszystkie teksty zamieszczone na stronie są własnością Portalu ARCANA lub też autorów, którzy podpisani są pod artykułem.
Redakcja Portalu ARCANA zgadza się na przedruk zamieszczonych materiałów tylko pod warunkiem zamieszczenia informacji o źródle.
Nowa odsłona Portalu ARCANA powstała dzięki wsparciu Fundacji Banku Zachodniego WBK.